Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu
Ta budka telefoniczna jest zarezerwowana dla Clarka Kenta.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

płatne dodatkowe punkty ECTS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Dział Ponadwydziałowy / USOS i zaliczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
by.the.way
beanus


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: SMP->IM/IF
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:50, 11 Lip 2012    Temat postu: płatne dodatkowe punkty ECTS

Jak w temacie: czy i jak będą płatne punkty ECTS wykorzystane w semestrze ponad limit przydziałowych 60 sztuk Question Wink Czy ktoś wie może jak i od kiedy to działa? Tj., czy obejmuje np. już rekrutację 2012/13 czy nie bardzo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kset
beanus


Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 62
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: WPiA

PostWysłany: Śro 14:17, 11 Lip 2012    Temat postu:

na koniec studiów dopiero się płaci chyba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Manwe
student pełną parą


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 401
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: inib [ziks]
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 2:09, 12 Lip 2012    Temat postu:

Za studia rozpoczęte w tym roku (albo wcześniej) nie płaci się w ogóle. Przynajmniej tak wygląda interpretacja przepisów na dzień dzisiejszy. Nie daję głowy czy tak będzie na pewno, bo stanowisko władz w tej kwestii zmienia się co chwilę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
by.the.way
beanus


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: SMP->IM/IF
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 6:24, 12 Lip 2012    Temat postu:

Manwe napisał:
Za studia rozpoczęte w tym roku (albo wcześniej) nie płaci się w ogóle. Przynajmniej tak wygląda interpretacja przepisów na dzień dzisiejszy. Nie daję głowy czy tak będzie na pewno, bo stanowisko władz w tej kwestii zmienia się co chwilę.


Ok, dzięki Smile
zmyliło mnie [link widoczny dla zalogowanych], a nie wyglądałoby to najbardziej uroczo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
simsoniak
beanus


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 56
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: komparatystyka, słowacystyka
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 7:55, 12 Lip 2012    Temat postu:

Ponad 180 punktów (trzy razy 60, bo trzy lata studiów) możesz bezpłatnie wykorzystać 30 punktów ECTS. Smile Dopiero kolejne będą płatne. To jeśli chodzi o zajęcia.

A jeśli chodzi o 2 kierunek: jeśli podejmiesz go w tym roku, to do końca studiów nie zapłacisz. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marcon
kandydat


Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:48, 13 Lip 2012    Temat postu:

simsoniak napisał:
A jeśli chodzi o 2 kierunek: jeśli podejmiesz go w tym roku, to do końca studiów nie zapłacisz. Smile


Ale czy to pewne? Bo złożyłem dzisiaj (wczoraj) papiery na dwa kierunki, które chciałem zacząć od pierwszego roku. Zarówno w umowie jak i w regulaminie pisało że studia stacjonarne są bezpłatne, za wyjątkiem powtarzania zajęć/egzaminów oraz przekroczenia limitu ECTS. Tymczasem w uchwale Senatu UJ z 27 czerwca 2012 (której swoją droga nie znalazłem na stronie w dziale z regulaminami i uchwałami, a którą dostałem po podpisaniu umów), pisze, że:

1.Uniwersytet Jagielloński [...], pobiera opłaty za świadczenie usług edukacyjnych związanych z:
[...]
2) kształceniem studentów na studiach stacjonarnych, jeżeli są to ich studia na drugim lub kolejnym kierunku studiów w formie stacjonarnej;


Dalej jest jeszcze informacja kto jest wyłączony z tejże opłaty, ale nie ma tam wyszczególnionego mojego przypadku.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest dokładnie? Pani w sekretariacie mi o tym nie wspomniała (a mówiła o wyżej wymienionych opłatach), a mówiłem jej o tym że planuję dwa kierunki i nie wiem teraz czy nie będę musiał na szybkiego czegoś odwoływać w poniedziałek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SchwarzerEngel
dziekan


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1788
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:07, 14 Lip 2012    Temat postu:

Ta sprawa już dawno została wyjaśniona przez Ministerstwo. Nowelizacja, jak i nowy regulamin studiów zaczynają obowiązywać dopiero od października 2012 roku, a rekrutacja odbywa się przed tym terminem, dlatego obowiązują Was nadal stare zasady.

Poza tym: "było napisane", a nie "pisało". W języku pisanym nadal obowiązuje ta pierwsza forma.

Nawet gdyby was to obowiązywało to dostajecie pulę ECTSów, co oznacza, że płacicie dopiero wtedy kiedy ona się wyczerpie, a nie od początku tylko dlatego, że studiujecie 2 kierunki.


Ostatnio zmieniony przez SchwarzerEngel dnia Sob 11:08, 14 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Steppenwolf
student pełną parą


Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 12:48, 14 Lip 2012    Temat postu:

Cytat:
A jeśli chodzi o 2 kierunek: jeśli podejmiesz go w tym roku, to do końca studiów nie zapłacisz.


Bzdura, jeśli student dwóch kierunków rozpoczyna przygodę ze studiowaniem w 2012. I to niezależnie od tego, kiedy został na te studia przyjęty. Tegorocznych maturzystów już obejmuje pula punktów. Oznacza to tyle, że jeśli osoba po pierwszym roku nie uzyska na drugim kierunku stypendium rektora, będzie musiała zapłacić za ten przestudiowany rok. I kontynuować wnoszenie opłat przez kolejne lata. Jeśli nie dostanie stypendium rektora i nie będzie chciał kontynuować studiów odpłatnie, pula przyznanych mu punktów zostanie pomniejszona o 60 [czyli ile tam tych punktów na pierwszym roku zrobił].

Swoją drogą, wygląda na to, że ta reforma dotknie też osób, które zaczęły studia w 2011 roku i je przerwały.

Cytat:
Jaki limit punktów ECTS otrzyma student, który rozpocznie w roku akademickim 2012/2013 studia stacjonarne w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat, przy czym w roku akademickim 2011/2012 rozpoczął już studia stacjonarne w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat i przerwie je po zaliczeniu dwóch semestrów?
Student, który rozpoczął studia stacjonarne w uczelni publicznej w roku akademickim 2011/2012 albo w latach następnych i po zaliczeniu jednego lub kilku semestrów przerwał studia, a następnie ponownie podjął studia na innym albo tym samym kierunku studiów, otrzyma limit punktów ECTS uprawniający go do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat, ale pomniejszony o wykorzystane już wcześniej punkty ECTS.


Zwróćcie też uwagę na to:

Cytat:
Jestem studentką studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, które rozpoczęłam w roku akademickim 2010/2011. Jeżeli zostanę przyjęta na nowe studia stacjonarne w uczelni publicznej w roku akademickim 2011/2012 to czy będą to studia, do których stosuje się przepisy dotyczące odpłatności za studia na drugim kierunku studiów?
W związku z tym, że ustawa weszła w życie 1 października 2011 r. osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie przed 1 października 2011 r. lub kontynuują w roku akademickim 2011/12 studia rozpoczęte przed 1 października 2011 r. mają również prawo do podjęcia studiów stacjonarnych w uczelni publicznej w roku akademickim 2011/2012 bez wnoszenia opłat.
Jestem studentem pierwszego roku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012 i chcę podjąć od roku akademickiego 2012/13 drugi równoległy kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej. Czy dotyczą mnie przepisy mówiące o odpłatności za studia na drugim kierunku studiów?
Student pierwszego roku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012, może podjąć od roku akademickiego 2012/2013 studia stacjonarne w uczelni publicznej na więcej niż jednym kierunku i nie wnosić za te studia opłat do końca okresu studiów przewidzianego w programie kształcenia, o ile decyzja w sprawie przyjęcia na te studia została podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012.
Rozpocząłem studia stacjonarne w uczelni publicznej na pierwszym kierunku studiów 1 października 2011 r. Jeżeli zostanę przyjęty na drugi kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej np. w czerwcu, lipcu, czy sierpniu 2012 r. to czy będą mnie dotyczyć przepisy ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym w zakresie odpłatności za studia na drugim kierunku studiów?
Student, który rozpoczął studia stacjonarne w uczelni publicznej na pierwszym kierunku studiów 1 października 2011 r. i zostanie przyjęty na drugi kierunek studiów stacjonarnych w uczelni publicznej np. w czerwcu, lipcu, czy sierpniu 2012 r. będzie mógł rozpocząć i kontynuować te studia i nie będą go dotyczyły przepisy mówiące o odpłatności za studia na drugim kierunku studiów.
Jakie kryteria muszę spełnić, aby móc kontynuować bez wnoszenia opłat studia na drugim kierunku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, jeśli zostałem na nie przyjęty po zakończeniu roku akademickiego 2011/2012?
Każdy student ma prawo do podjęcia studiów bez wnoszenia opłat na drugim kierunku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej. Student ma jednak prawo do kontynuowania bez wnoszenia opłat studiów na drugim kierunku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, jeżeli w poprzednim roku studiów spełnił kryteria do otrzymania stypendium rektora dla najlepszych studentów. Jeżeli na pierwszym roku studiów na drugim kierunku nie spełnił wspomnianych kryteriów obowiązany jest wnieść opłatę również za pierwszy rok studiów. Stypendium rektora dla najlepszych studentów może otrzymać student, który uzyskał za rok studiów wysoką średnią ocen lub posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Szczegółowe kryteria przyznawania stypendium rektora dla najlepszych studentów ustala rektor w porozumieniu z uczelnianym organem samorządu studenckiego.


Wynika z tego dość jasno [albo osoba pisząca to popełniła błąd, bo rok akademicki kończy się 30. września], że osoby przyjęte we wrześniu będą objęte nową ustawą.

edit: Czytam teraz jakąś analizę i mówi ona coś zupełnie innego. Parę miesięcy wcześniej czytałam tekst na stronie Ministerstwa, gdzie jasno i wprost mówi się, że tegoroczni maturzyści podlegają systemu z pulą. Teraz nie mogę go znaleźć, ale szukam. I absolutnie już nic nie wiem. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, będę wdzięczna, jeśli mnie poprawi.


Ostatnio zmieniony przez Steppenwolf dnia Sob 13:25, 14 Lip 2012, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SchwarzerEngel
dziekan


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1788
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 13:27, 14 Lip 2012    Temat postu:

A ja się ciągle zastanawiam czy ten system w ogóle obejmuje osoby, które zaczęły studia przed 2011 r. Tzn. gdybym np. chciała 2. kierunek zacząć powiedz za rok czy 2, a studia zaczynałam kilka lat temu. Na razie doszłam do takiego wniosku, że po prostu wtedy dostanę tę pulę ECTSów i będę mogła sobie je wykorzystać, tzn. zrobić 1 kierunek za darmo, bo moje poprzednie kierunki nie wliczają się już do puli.
Also: jak ma się sprawa do kolejnych kierunków niestacjonarnych - wieczorowych czy zaocznych? Tutaj nadal można studiować bez ograniczeń?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Damian
student pełną parą


Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 400
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 13:37, 14 Lip 2012    Temat postu:

SchwarzerEngel napisał:
A ja się ciągle zastanawiam czy ten system w ogóle obejmuje osoby, które zaczęły studia przed 2011 r. Tzn. gdybym np. chciała 2. kierunek zacząć powiedz za rok czy 2, a studia zaczynałam kilka lat temu. Na razie doszłam do takiego wniosku, że po prostu wtedy dostanę tę pulę ECTSów i będę mogła sobie je wykorzystać, tzn. zrobić 1 kierunek za darmo, bo moje poprzednie kierunki nie wliczają się już do puli.
Also: jak ma się sprawa do kolejnych kierunków niestacjonarnych - wieczorowych czy zaocznych? Tutaj nadal można studiować bez ograniczeń?


Nie, nie obejmuje - zgodnie z zasadą, że prawo nie działa wstecz. I masz rację, jeżeli zarówno filologię szwedzką, jak i japonistykę rozpoczęłaś przed październikiem 2011 r., to możesz w przyszłości bezpłatnie podjąć kolejny kierunek i zostanie Ci przydzielona odpowiednia ilość ECTSów.
Co do studiów niestacjonarnych - jasne, tu nic się nie zmienia, ta nowelizacja dotyczy jedynie studiów dziennych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SchwarzerEngel
dziekan


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1788
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 13:43, 14 Lip 2012    Temat postu:

Czyli dobrze wykombinowałam, dzięki Smile

A ktoś słyszał już coś o ewentualnej wysokości opłat za 2. kierunek?

I jeszcze jedno: SUM jest traktowany jako kontynuacja licencjatu, więc za to też nie mogą mi kazać płacić, co nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Damian
student pełną parą


Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 400
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:03, 14 Lip 2012    Temat postu:

SchwarzerEngel napisał:
A ktoś słyszał już coś o ewentualnej wysokości opłat za 2. kierunek?


Każda uczelnia będzie ustalać cenę ECTSów na poszczególnych kierunkach we własnym zakresie. Jeśli wierzyć temu, co kiedyś napisano w Gazecie Prawnej, stawki uzależnione będą przede wszystkim od kosztów, jakie pociąga za sobą dany fakultet (opłaty za wynajęcie sal, materiałów dydaktycznych itp.) oraz - uwaga - prestiżu uczelni Laughing

SchwarzerEngel napisał:
I jeszcze jedno: SUM jest traktowany jako kontynuacja licencjatu, więc za to też nie mogą mi kazać płacić, co nie?


Spokojnie, MNiSW za pełny tok studiów uznało studia pierwszego i drugiego stopnia, poza tym bez sensu byłoby przyznawać tylko 180 punktów ECTS osobom, które studiują kierunki jednolite magisterskie


Ostatnio zmieniony przez Damian dnia Sob 14:04, 14 Lip 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Steppenwolf
student pełną parą


Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 14:22, 14 Lip 2012    Temat postu:

SchwarzerEngel napisał:
Czyli dobrze wykombinowałam, dzięki Smile

A ktoś słyszał już coś o ewentualnej wysokości opłat za 2. kierunek?

I jeszcze jedno: SUM jest traktowany jako kontynuacja licencjatu, więc za to też nie mogą mi kazać płacić, co nie?


Chyba nie: zgodnie z prawem wygląda na to, że ma się prawo do jednego licencjatu i jednej magisterki. Jeśli uzyska się stypendium rektora za przestudiowany rok, to nie trzeba zwracać pieniędzy za niego. I jeśli się tak dociągnie do końca licencjatu, to druga magisterka powinna być darmowa. Tylko sytuacja, w której po jednym licencjacie chce się robić dwie magisterki, może być związane właśnie z tą ustawą.

A jest gdzieś zapis, że rzeczywiście stosują się do tej zasady, że prawo nie działa wstecz? Ze strony MNISW wynika, że nie dzielą studentów na tych sprzed i po 2011.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SchwarzerEngel
dziekan


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1788
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:47, 14 Lip 2012    Temat postu:

Damianowi chodziło o to, że jako że ja zaczęłam swoje kierunki przed 2011 rokiem to nie będę za ten 2. kierunek płacić już. I za magisterkę też nie, bo jest to kontynuacja studiów zaczętych przed 2011 rokiem. Robiąc magisterkę nie zaczynam nowego kierunku studiów, a do takowych odnosi się nowelizacja. Poza tym nie robię dwóch magisterek po 1 licencjacie i tylko po 1 jednej magisterce po każdym z licencjatów.
Zasada "prawo nie działa wstecz" jest raczej odgórna. Oczywiście jeśli zacznę jakieś studia np. w 2013 roku to ustawa mnie jak najbardziej obowiązuje, ale dopiero w ramach tego nowego kierunku, bez brania pod uwagę studiów sprzed reformy, zgodnie z zasadą, że prawo nie działa wstecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Steppenwolf
student pełną parą


Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 14:52, 14 Lip 2012    Temat postu:

Ale ja wcale nie mówiłam o tobie, nie wiedziałam, że rozpatrujemy konkretny przypadek, tylko teoretyczną sytuację. Bo w sytuacji trwających dwóch kierunków, rozpoczętych kilka lat temu, sprawa wydaje się być jasna.

Zrozumiałam, że każdy, kto zaczął studia przed 2011, może studiować tyle razy, ile chce po 2012. Albo chciałam tak rozumieć ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Damian
student pełną parą


Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 400
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:57, 14 Lip 2012    Temat postu:

SchwarzerEngel napisał:
Damianowi chodziło o to, że jako że ja zaczęłam swoje kierunki przed 2011 rokiem to nie będę za ten 2. kierunek płacić już. I za magisterkę też nie, bo jest to kontynuacja studiów zaczętych przed 2011 rokiem. Robiąc magisterkę nie zaczynam nowego kierunku studiów, a do takowych odnosi się nowelizacja. Poza tym nie robię dwóch magisterek po 1 licencjacie i tylko po 1 jednej magisterce po każdym z licencjatów.
Zasada "prawo nie działa wstecz" jest raczej odgórna. Oczywiście jeśli zacznę jakieś studia np. w 2013 roku to ustawa mnie jak najbardziej obowiązuje, ale dopiero w ramach tego nowego kierunku, bez brania pod uwagę studiów sprzed reformy, zgodnie z zasadą, że prawo nie działa wstecz.


Otóż to.

A ściślej mówiąc: zgodnie z prawem każdy, kto rozpoczął określoną ilość kierunków przed październikiem 2011 r., może wszystkie z rozpoczętych już kierunków ukończyć bezpłatnie, czyli mieć 2, 3 a nawet więcej prac magisterskich na swoim koncie, ponieważ - jak już wspomniałem - na całość toku kształcenia akdemickiego składają się studia licencjackie i magisterskie (ewentualnie jednolite magisterskie). Podobnie zresztą rzecz się ma w przypadku osób podejmujących studia w tym roku, o ile decyzja o przyjęciu zostanie wydana do końca września. Gdy wyszła na jaw afera z niejasnymi zapisami w ustawie, wysłałem maila do Ministerstwa i wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Damian91
kandydat


Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:11, 05 Sie 2013    Temat postu:

Witam,

Przepraszam,z e odświeżam, ale skoro tu już rozpoczęte jest o punktach ECTS to napisze w tym miejscu.

W 2012r. rozpocząłem studia stacjonarne, teraz chce z nich zrezygnować i przenieść się na inne studia stacjonarne (mówimy o uczelniach publicznych). Na wniosku o spełnianiu warunków do podjęcia i kontynuowania studiów stacjonarnych w uczelni publicznej bez wnoszenia opłat musiałem wypełnić rubrykę druga przeznaczoną dla :

"Wypełnia student, który kontynuuje bez wnoszenia opłat studia stacjonarne w uczelni publicznej na określonym
poziomie kształcenia, rozpoczęte w roku akademickim 2011/2012 lub w latach następnych, które odbywa w ramach
liczby punktów ECTS, o których mowa w art. 164a ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym. W
przypadku gdy limit punktów był wykorzystywany przez studenta na określonym poziomie kształcenia w więcej niż
jednej uczelni lub na więcej iż jednym kierunku, należy wskazać je wszystkie."

Dziś zanosząc dokumenty do biura rekrutacji usłyszałem, zę za jeden semestr będe musiał zapłacić, aż 1800zł bo na poprzednich studiach (jeżeli dobrze zrozumiałem) wykorzystałem już jakieś punkty ECTS i teraz na nowych studiach może mi ich braknąć chyba i dlatego będe płacił..

Szczerze mówiąc to jestem mocno zdziwiony, bo pierwszy raz o tym słyszę. Mógłby ktoś kto zna się na rzeczy, kto był w podobnej sytuacji napisać , wytłumaczyć o co dokładnie chodzi tymi punktami ECTS ?
Czy da sie zrobić coś, aby nie płacić za naukę ?

mam nadzieje,z ę to tylko jeden semestr jeśli już miałbym coś płacić..

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
natailly
student pełną parą


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:10, 05 Sie 2013    Temat postu:

Zobacz wątki w dziale "Drugi i trzeci kierunek, przeniesienia" bo tam już był poruszany ten temat. A co do rezygnacji ze studiów i opłat na drugim kierunku, tutaj masz więcej info: [link widoczny dla zalogowanych] (punkt 6 chyba dotyczy ciebie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Dział Ponadwydziałowy / USOS i zaliczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin