Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu
Ta budka telefoniczna jest zarezerwowana dla Clarka Kenta.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Europeistyka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Studiów Międzynarodowych i Politycznych / Europeistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
she
kandydat


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:39, 11 Mar 2007    Temat postu: Europeistyka

Jakie sa wasze opinie o tym kierunku? ile mieliscie pkt z matury, ile mniej wiecej jest potrzebne zeby sie dostac...?z gory dzieki za odp Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Nie 10:54, 18 Mar 2007    Temat postu:

Miło jest Smile z semestru na semestr coraz milej Smile Stosunkowo łatwo na nich przetwać, ale nieprawdą jest, że nic nie trzeba robić. Bardzo sympatyczna atmosfera Smile Jeżeli chodzi o przedmioty to niektóre są totalnie nieprzydatne i czasem zastanawiam się po co one w kanonie, no ale cóz, tak chyba jest na każdym kierunku. Europeistyka daje niepowatarzalną możliwość studiowania w urokliwym miejscu Mr. Green

Zresztą o europeistyce na tym forum już było. Polecam też stronę [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
herbert-swope
kandydat


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 13:46, 17 Maj 2007    Temat postu:

Witam serdecznie,
Jestem zainteresowany studiowaniem na europeistyce - zacny kierunek, no i te Wasze Przegorzały... ech Wink

Jestem zeszłorocznym maturzystą, do tej pory studiowałem stosunki międzynarodowe (nie, nie w krakowie), lecz na skutek zbiegu kilku "nieszczęść" musiałem zrezygnować ze studiów. Proza życia.

Powoli wychodzę z tak zwanej dupy (wolno przeklinać?) i coraz częściej słyszę pytanie: "co dalej?!" W zeszłym roku dostałem się na ujotowską europeistykę i bardzo się wahałem czy może nie pójść do Krakowa... ale koniec końców zdecydowałem inaczej.

Mam do Was - drodzy studenci - kilka pytań, byłbym bardzo kontent gdyby ktoś spróbował mi na nie odpowiedzieć:

1. Czy studia są intensywne, czy mniej intensywne? Mr. Green
Szukam kierunku z zakresu nauk politycznych, który pozwala na pewną dozę indywidualizmu - agresywną autoprezentację, kreatywność, wykazywanie się przede wszystkim wiedzą twórczą, a nie tylko odtwórczą. (generalnie im mniej rycia na pamięć tym lepiej)

2. Jak wygląda pierwsza sesja? Ile egzaminów, czy trudne, czy dużo zakuwania... bla bla bla

3. Czy ktoś byłby łaskaw wyjaśnić mi o co konkretnie chodzi z tak zwanym "kanonem", przedmiotami podstawowymi i programowymi? Na stronie www instytutu przedstawili to dość mgliście.
Np. ile przedmiotów muszę wybrac w pierwszym semestrze? Może ktoś mógłby wypisac swoje zestawienie?


z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Sob 17:33, 23 Cze 2007    Temat postu:

Ad 1. Chyba takie mniej intensywne, ale to moja subiektywna ocena. Dużo zależy od poszczególnych wykładowców. Każdy ma inny styl prowadzenia zajęć, u każdego zaliczenie wygląda inaczej, na jeden egzamin można się nauczyć w jedną noc a na inny 2 miesiące nie wystarczą. Czyli generalnie tak jak na innych kierunkach Smile
Ad 2.
Plusem pierwszej sesji jest to, że jak coś oblejesz to nie wylatujesz, bo rozliczenie jest roczne Wink A ogólnie to jest długa a egzaminów masz tyle ile sobie przedmiotów wybierzesz, ale taka norma to ok. 6 - 7.
Ad 3.
Kanon to przedmioty, które trzeba zaliczyć. Nie ważne na którym roku, ważne, żeby zrobić je w ciągu trzech lat. Prerekwizyty to takie kursy, które zdać trzeba, żeby móc robić inne. Z tego powodu najczęściej robi się je w pierwszych trzech semestrach. Przedmioty z trzeciej grupy dobiera się na zasadzie osobistych preferencji. Ogólnie jest duża dowolność w układaniu planu i wybieraniu przedmiotów.
Żeby przejść na następny rok trzeba uzbierać 60 punktów, generalna zasada jest taka, że za kurs 30 godzinny (np. same wykłady albo konwersatorium) są 3 punkty a za kurs 60 godzinny (np. wykład + ćwiczenia) 6 punktów. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

No chyba tyle z mojej strony Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kya0007
kandydat


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 19:15, 02 Lip 2007    Temat postu:

wybieram się w środę do Krakowa i chcę osobiście zanieść podanie na europeistykę. sekretariat znajduje się na zamku na Przegorzałach i tam mam zanieść papiery, prawda? czy też tak jak pisało na stronie na ul. Jodłową 13?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Wto 22:53, 03 Lip 2007    Temat postu:

Przegorzalski zameczek znajduje się na Jodłowej 13 Wink
Sekretariat - drugie piętro, pokój 2.10 woli ścisłości Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kya0007
kandydat


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 14:13, 05 Lip 2007    Temat postu:

trafiłam szczęśliwie. :) zameczek jest piękny, szkoda tylko, że tak daleko od centrum. odbywa się na nim dużo wykładów? starsi znajomi mówią, że często muszą jeździć z jednego miejsca do drugiego na wykłady, więc mam nadzieję, że nie będzie to aż taki problem jak się dostanę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Czw 20:39, 05 Lip 2007    Temat postu:

Prawie wszystkie zajęcia są na zameczku. Generalnie, w centrum mamy tylko języki i wf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mateusz88
kandydat


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 17:21, 08 Lip 2007    Temat postu: Kwestia finansowa

Ja także złożyłem papiery na europeistyce, tylko jestem ze Śląska i zupełnie nie orientuję się jak wygląda wasze (studentów tego kierunku) życie. Mam zatem kilka pytań:
1. Gdzie jest najbliżej usytuowany akademik? Ile kosztuje tam pobyt na miesiąc? Jaki jest jego stan? Są jeszcze jakieś inne sposoby zakwaterowania?
2. Jak z dojazdem na zameczek? Czy faktycznie jeździ tam tylko linia 409?
3. Można liczyć na jakieś stypendia?
4. Ile pieniędzy potrzebnych jest zatem ( tak około) na utrzymanie? Dodam, że nie piję i nie palę więc nie potrzebuję jakiś dużych środków na utrzymanie.
Nie ukrywam, że kwestia finansowa jest dla mnie bardzo ważna dlatego liczę na wasze odpowiedzi. Dziękuję z góry Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Nie 17:52, 08 Lip 2007    Temat postu:

Ad 1.
Najbliżej jest Dom Gościnny UJ - jakąś minutę drogi od zameczku. Generalnie to jest hotel ale w roku akademickim mieszkają tam studenci. Warunki bardzo dobre - pokoje dwuosobowe, dosyć duże z balkonem i łazienką, kuchnia na korytarzu. Cena to chyba 260 zł za mc ale nie jestem pewna.
Jak chcesz mieszkać blisko to możesz też wynając pokój gdzieś w jakimś przegorzalskim domu Smile Ale ceny są już znacznie wyższe.
Ad 2.
Pod sam zameczek dojeżdza tylko 409. Ale można też podjechać 109 lub z Salwatora liniami 209, 229, 239, 249, 259, 269 na przystanek o nazwie Przegorzały i wdrapać się pod górkę.
Ad 3.
Stypendia to tak jak wszędzie - socjalne, dopłata do zakwaterowania i na wyżywienie. Po pierwszym roku, przy bardzo dobrych wynikach można liczyć też na naukowe.
Ad 4.
Do kosztów zakwaterowania trzeba doliczyć koszty wyżywienia, materiałów (w tym kserówki - strasznie dużo kasy na to idzie na pierwszym roku), bilet. Czyli minimum jakieś 600 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mateusz88
kandydat


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 16:32, 09 Lip 2007    Temat postu:

Wielkie dzięki kroofka za informację. Teraz mam pełne rozeznanie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kya0007
kandydat


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 17:34, 09 Lip 2007    Temat postu:

nienawidzę wf-u. już wiem, że umrę na tych studiach.

mam w sumie 4 możliwości zamieszkania do wyboru (w tym jedną taką, żeby zamieszkać u rodziny w Miechowie, ale musiałabym się liczyć z ponad godzinnymi dojazdami i ich kosztem). odkąd zaczęłam planować studia, nie biorę nawet pod uwagę akademika.

są już jakieś statystyki ilości osób na 1 miejsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hudy
beanus


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 13:32, 17 Lip 2007    Temat postu:

Witam serdecznie, a zarazem odświeżam temat,

jestem wielce zainteresowany studiami na europeistyce, niestety znajduję się na liście rezerwowej. Dzwoniłem do źródła po informacje i wiem, że próg przyjęcia wynosi ~770, a ja osobiście miałem 550 i mam do przeskoczenia ok. 100 osób z rezerwy. Może ktoś potrafi empirycznie stwierdzić (teoretycznie też będe wdzięczny, ale proszę to zaznaczyć), jakie są moje szanse na studiowanie wymarzonego kierunku?

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych studentów i rekrutów i czekam na odpowiedzi!

Hudy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
she
kandydat


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 14:11, 17 Lip 2007    Temat postu:

hudy a nie wiesz czasem czy lista rezerwowa jest gdzies wywieszona czy tylko telefonicznie udzielaja informacji na ktorym miejscu sie jest? z gory dzieki za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hudy
beanus


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 14:14, 17 Lip 2007    Temat postu:

Niestety nie wiem. Ja jak już wyżej wspomniałem kontaktowałem się telefonicznie.
@she też jesteś na rezerwie? Jakie masz wyniki matur?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
she
kandydat


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 14:25, 17 Lip 2007    Temat postu:

nieszczesna rezerwa;P mam 578 pkt
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hudy
beanus


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 14:28, 17 Lip 2007    Temat postu:

Przybij piątkę, bo ja też coś koło tego. Co Ci więcej powiedzieli, bo ja się słabo dogadałem z panią sekretarką? Która jesteś na rezerwie? Jak oceniasz swoje, właściwie to nasze szanse? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kya0007
kandydat


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 15:36, 17 Lip 2007    Temat postu:

jak liczyli punkty?

Cytat:
Punkty otrzymane z wymaganych przedmiotów zdanych na poziomie rozszerzonym pomnożone zostaną przez współczynnik 2, a z przedmiotów zdanych na poziomie podstawowym przez współczynnik 1. 2. Dla języka obcego nowożytnego współczynnik dla poziomu rozszerzonego wynosił będzie 1, a dla podstawowego 0,5. 3. Punkty uzyskane z matury z wymienionych przedmiotów liczone według podanych zasad zostaną zsumowane.

dodaje się później podstawę i rozszerzenie z jednego przedmiotu?

ciekawe czemu UJ nie mógł umieścić list przyjętych w Internecie, tak jak reszta uczelni. :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hudy
beanus


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 15:57, 17 Lip 2007    Temat postu:

@Kya0007 a co u Ciebie? Dostałaś/eś się, jaki wynik itd?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kona
kandydat


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 16:49, 17 Lip 2007    Temat postu:

hej Smile ja mialam 92% z pol, 80% ang, 76% wos 70% geo wszytsko rozszerzone i sie dostalam.. ale chyba zwolnie miejsce... czy europeistyka na uj to ciekawy kierunek ?:>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kya0007
kandydat


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 18:39, 17 Lip 2007    Temat postu:

niestety jestem na rezerwie i szczerze wątpię czy się dostanę. :(

dostałam się za to na politologię na UŚ do Katowic, z 31 miejscem na 150 i byłam pełna optymizmu co do wyników z UJ. przeliczyłam się, bo jestem tutaj tylko na rezerwie z politologii i europeistyki. kolejne listy 24.07, a ja muszę potwierdzić do 20 Katowice.

będę jeszcze jutro dzwonić do poszczególnych wydziałów i pytać się, która jestem na liście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hudy
beanus


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 19:59, 17 Lip 2007    Temat postu:

Zwalniać miejsca, zwalniać, bo ja musze 100 oczek w zwyż skoczyć. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Wto 20:08, 17 Lip 2007    Temat postu:

a dużo było chętnych w tym roku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hudy
beanus


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 20:10, 17 Lip 2007    Temat postu:

Niestety tego nie wiem. @kroofka myślisz, że podanie mi coś pomoże? Jeśli tak, to musze mieć ten dokument z uczelni, czy moge napisać własne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kroofka
student pełną parą


Dołączył: 29 Lip 2005
Posty: 227
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: europeistyka

PostWysłany: Śro 23:40, 18 Lip 2007    Temat postu:

Podanie w sensie odwołanie?

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Nie wiem nawet czy w tym momencie coś takiego jak odwołania w ogóle funkcjonuje. Tak więc w tej kwestii niestety nie pomogę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Caroline
beanus


Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: politologia

PostWysłany: Czw 16:48, 19 Lip 2007    Temat postu:

jest pełna lista rankingowa na stronach instytutu europeistyki. mam nadzieje, że pojawia się też listy z politologii i stosunków... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
10grams
beanus


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 19
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: chrzanów

PostWysłany: Czw 13:32, 27 Wrz 2007    Temat postu:

do kiedy trzeba wybrać jakich języków chce się uczyć oraz wybrać jakie przedmioty chce sobie wybrać , czy na te przedmioty sie zapisuje u poszczególnych profesorów czy gdzieś wszystko razem się załatwia??
Z góry dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wpłynąwszy na Jagiellońskiego forum Uniwersytetu Strona Główna -> Studiów Międzynarodowych i Politycznych / Europeistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin